Slow Müzik Radyosu

Slow Müzik Radyosu

Slow Müzik Radyosu; Slow Müzik yavaş ve duygu yülü müzik olarak bilinir. Daha çok Romantik müzik olarak da anılan bu tür, pop müziğin biraz daha yavaş halini oluşturmaktadır. Slow müzik parçaları genellikle pop müziğin akustik olarak güncellenmesi olarak da bilinir. Slow Müzik kültürü, parçanın gitarla yada gitarın başka bir türüyle yanında üflemeli bir çalgı ile hafif bir şekilde çalınması ile oluşmaktadır. Akustik gitarlarda şarkının içine harika bir atmosfer katar.

 

 

Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli

 

Mustafa Ceceli, 2 Kasım 1980 tarihinde Ankara’da doğmuş, Türk şarkıcı, aranjör ve albüm yapımcısıdır.

Ceceli, müzik hayatına 2003 yılında başlamasının ardından yapmış olduğu müzik düzenlemeleri büyük beğeni toplamıştır. 2007 yılında Enbe Orkestrası’nın albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu’nun Unutamam şarkısını seslendirdi. 2008 yılında Ceceli “Limon Çiçekleri” isimli ilk single çalışmasıyla dinleyiciyle buluştu.

Kasım 2009’da kendi adını taşıyan Mustafa Ceceli albümünü yayımladı ve albüm MÜ-YAP’tan altın plak ödülü aldı. Bununla birlikte birçok müzik platformlarda ödüllerle dönmüştür. Sanatçı kendi albüm çalışmalarının yanı sıra aranjörlük işine de devam etmektedir. İkinci stüdyo albümü Es’i ilk olarak dijital müzik platformlarda yayınladı.

Albümün ismini taşıyan şarkısı dijital platformlarda tüm zamanların özellikle TTNet Müzik’te 9 milyonluk rakam ile en çok dinlenen ikinci, albümde bulunan “Sevgilim” şarkısı 7 milyon dinlenme oranıyla sekizinci sırada yer almaktadır. Ceceli’nin diskografisinde ayrıca bir derleme ve iki remix albüm bulunmaktadır. Aralık 2014’te üçüncü stüdyo albümü Kalpten’i diskografisine eklemiştir. Sanatçı Lara Fabian ile Ağustos ayında proje single olarak yayınladıkları “Al Götür Beni” şarkısını Mustafa Ceceli yeni albümüne yer vermesi ile Kalpten albümünden çıkan tekli single niteliğini de taşımaktadır.

 

Tuğçe Kandemir

Tuğçe Kandemir

 

Tuğçe Kandemir 1 Ocak 1996 tarihinde Mersin’de doğdu. Nerelidir sorusunun yanıtı Mersinlidir. Türk şarkıcı, söz yazarı ve edebiyat öğretmeni olarak biliniyor.

Aşk ve hüzün üzerine söylediği şarkıları ile bilinir. Şarkıcılığa amatör olarak başlamış videoları YouTube’da beğenilince kendi şarkısını çıkarmaya karar vermiştir. 2018 yılında öğretmenlik yaparken ilk şarkısı “Bu Benim Öyküm” adlı parçayı söylemiştir. Esas çıkışını Bilal Sonses ile birlikte söylediği “İçimdeki Sen” parçası ile yapmıştır. Bu şarkı YouTube’da 100 milyonun üzerinde izlenilmiştir. 2019’da söylediği “Yelkovan” şarkısı ise 50 milyonun üzerinde izlenmiştir. Hâlâ Mersin Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. fizy Müzik Ödülleri’nde Yılın En Çok Dinlenen Düet ödülünü “İçimdeki Sen” şarkısıyla Bilal Sonses ile birlikte kazanmıştır.

 

Mabel Matiz

Mabel Matiz

 

Mabel Matiz olarak bilinen Fatih Karaca, 31 Ağustos 1985 tarihinde Mersin’in Erdemli ilçesinde dünyaya geldi. Mabel Matiz, çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını, Erdemli’de geçirmiştir.

Lise ve üniversite yıllarında kısa süreli gitar ve şan dersleri almış, üniversitede ilk müzik çalışmaları sayılabilecek birkaç cover grubu denemesinden sonra kendi içine dönerek kendi şarkılarını yazmaya ve daha sonradan adını duyuracağı ilk kişisel ev kayıtlarını almaya başlamıştır. 2008’den bugüne, gitar vokal ağırlıklı kaydettiği şarkılarını ve cover demolarını kişisel web sitesi üzerinden anonim olarak yayınlamıştır.

Mabel, müzikal prodüktörlüğünü ve bütün aranjelerini Alper Gemici ile birlikte üstlendiği ve 1 yıldan fazla bir süredir üzerinde çalıştığı, kendi adını taşıyan ilk albümünü 11 Mayıs 2011′de çıkarmıştır.

 

Derya Bedavacı

Derya Bedavacı

 

Derya Bedavacı 7 kardeşli bir ailenin 3. çocuğu olarak Sivas’ta dünyaya geldi. Hayatını İzmir’de sürdüren Derya Bedavacı Ada Su isminde bir kız çocuğu annesidir. Derya Bedavacı’nın eşi Davulcu, Baterist’tir.

Hakan Altun ile seslendirdiği “Kavuşmalıyız” isimli bir tekli çalışması ile tanınan ve dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Bedavacı, şiir yazmaktadır.

2018 senesinde “Sayende” isimli bir albümü sevenleri ile buluşturmuş, albüm içerisinde yer alan tüm şarkıların söz ve şarkıları kendisi oluşturmuştur.

Beste çalışmaları da yapan Bedavacı birçok isme besteler vermiştir. Kubat‘ın seslendirdiği Veda, Buram Buram, Eyvah, Hakan Altun’un seslendirdiği Saki ve Ferhat Göçer seslendirdiği Sanane bunlardan sadece birkaç tanesidir.

 

RadyoDostHane Slow Müzik Radyosu

 

İnternet Radyo Sitesi RadyoDostHane.Com Slow Şarkıları sizlere sunan bir Canlı Radyo Dinle Sitesi’dir. RadyoDostHane, yayınlarını yurtdışından dinleyen tüm Slow Müzik severlere internet ortamından dinleme imkanı sunmaktadır. Günün her saatinde internetin olduğu her ortamdan sitemiz üzerinden Slow Şarkılar dinleyebilirsiniz.

RadyoDostHane Slow Müzik dinlemeyi seven herkesin dinleyebileceği Mobil Radyo Dinle Sitesi’dir. İnternetin olduğu her yerden akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve bilgisayarlarınız aracılığı ile rahatlıkla ve kolaylıkla yayınlarımızı; Online Radyo Dinle sitemiz üzerinden her yerden online olarak dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda RadyoDostHane Canlı Radyo Dinle farkı ile; yayıncı Dj’lerimizin yayın akışı içerisinde istek parçalarınızı da çalarak siz Pop Müzik severlerin isteklerine yanıt verebilmektedir.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Slow Müzik Radyosu

Slow Müzik Radyosu

BENZER YAZILAR

Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle RadyoDostHane Pop Radyo Dinle; Pop müzik, 1950’lerin…

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle RadyoDostHane Arabesk Radyo Dinle, Arabeski tanımlayacak olursak,…

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle RadyoDostHane Nostalji Radyo Dinle; modern zamanda insanlar…

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle RadyoDostHane Türkü Radyo Dinle; Türkülerimiz kimi zaman…

Yorumlar