Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle

RadyoDostHane Pop Radyo Dinle; Pop müzik, 1950’lerin ortalarında ABD ve İngiltere’de ortaya çıkmış bir popüler müzik türüdür. Popüler müzik ile pop müzik terimleri sıklık ile birbirinin yerine kullanılmasına rağmen, popüler müzik terimi popüler olan tüm müzikleri tanımlar ve pop müzik dışında ki türleri de kapsar. 1960’ların sonlarına dek pop ve rock terimleri de sıklık ile birbirinin yerine kullanılıyordu, ancak zaman içinde bu türler birbirinden ayrılmıştır.

Türk Pop Müziği’nin doğuşu 1961 tarihlidir. Bak Bir Varmış Bir Yokmuş adlı şarkı, Türk pop müziğinin ilk şarkısıdır. 1961 yılında, Fecri Ebcioğlu’nun yazdığı sözlerle, müziği Bob Azzam’a ait olan batılı bir şarkı ilk defa İlham Gencer tarafından Türkçe sözler ile söylenmiş ve ilk defa taş plak olarak piyasaya çıkmıştır.

Hala onların parçaları hatıralarda; onlar 1970’li yıllardan günümüze kalan unutulmazlar… Belli bir yaşın altındakiler belki isimlerini bile duymadı ama günümüz gençliğinin gözdesi olan pop yıldızlarının bazıları onların şarkılarını yeniden söylüyor.. Bazıları hala müzik piyasasında varlığını sürdürüyor, bazıları ise hayatlarını başka işlere yönlendirdi.. İşte Türk pop müziğinin 40 yılına damgasını vuran yıldızlar…

Türk Pop Müziği

Ayla DİKMEN Yeni kuşaklar onu Çağan Irmak’ın Issız Adam filminde kullandığı Anlamazdın adlı şarkısı ile tanıdı.

Ayla Dikmen

Ayla Dikmen

Asu MARALMAN Gerçek adı Silva Bursalıoğlu olan Maralman’ın ablası da Şimdi Sen Varsın Dünyam da adlı plağı ile ünlenen Nonna Bella.

Asu Maralman

Asu Maralman

Ersan ERDURA O bir zamanlar Türkiye’nin Elvis Presley’iydi… Üzerinde göz alıcı ceketi, gitarı ve hafif yamuk gülümsemesiyle Türk pop müziğinin bebek yüzlü şarkıcılarından biriydi.

Ersan Erdura

Ersan Erdura

Füsun ÖNAL Türk pop müziğinin çılgın kızlarından Önal, geçen yıllara rağmen hala içindeki coşkuyu da gençliği de koruyor.

Füsun Önal

Füsun Önal

Seyyal TANER Türk pop müziğinin sahneye çıktığında yerinde duramayan yıldızlarından biri daha..

Seyyal Taner

Seyyal Taner

Türk Pop Müzik akımı; Ayten ALPMAN, Bülent ORTAÇGİL, Fikret KIZILOK, Sibel EGEMEN, Sevda KARACA, Şenay YÜZBAŞIOĞLU, Cici Kızlar (Bilgen BENGÜ, Şebnem AKSU ve Birnur BİLGİNOĞLU), Ersen ve Dadaşlar, İlhan İREM, Berkant, Alpay, Aylin URGAL, Gökben…

Sonra ki yıllarda Arabesk-rock , Erkin Koray’ın başlattığı müzik akımı. 1981 sonlarında Orhan Gencebay Erkin Koray arabesk rock çalışmaları Türkiye gerçeğini vurgulamıştır.

RadyoDostHane Pop Radyo Dinle

Web Radyo Sitesi Gönül Dostlarının Radyosu Nağmelere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com Pop Müziğini sizlere sunan bir Canlı Radyo Dinle Sitesi’dir. RadyoDostHane, yayınlarını yurtdışından dinleyen tüm müzik severlere internet ortamından dinleme imkanı sunmaktadır. Günün her saatinde internetin olduğu her ortamdan sitemiz üzerinden Pop Müzik dinleyebilirsiniz. RadyoDostHane Pop Müzik dinlemeyi seven herkesin dinleyebileceği Mobil Radyo Dinle Sitesi’dir. İnternetin olduğu her yerden akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve bilgisayarlarınız aracılığı ile rahatlıkla ve kolaylıkla yayınlarımızı; Online Radyo Dinle sitemiz üzerinden her yerden online olarak dinleyebilirsiniz.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle

BENZER YAZILAR

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle RadyoDostHane Arabesk Radyo Dinle, Arabeski tanımlayacak olursak,…

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle RadyoDostHane Nostalji Radyo Dinle; modern zamanda insanlar…

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle RadyoDostHane Türkü Radyo Dinle; Türkülerimiz kimi zaman…

Yorumlar