Pop Müzik

Pop Müzik

Pop Müzik; Türk pop müziği, Türk popüler müziği, Türkçe hafif müzik, hafif Türk müziği, Türk hafif müziği, Türkçe sözlü müzik, Türk popu, Türkçe sözlü hafif Batı müziği, Türkçe sözlü hafif müzik veya Anadolu pop alaturka ve halk müziği kalıpları üzerine modern müzik kalıplarının monte edilmesiyle oluşturulmuş bir Türk müziği çeşididir. Batı Avrupa melodileri baz alınarak geliştirilen Türk pop müziği, hem Klasik Türk müziğinden ve halk müziğinden yoğun olarak beslenmiş hem de popüler müziğin evrensel çizgilerine sadık kalmayı başarmıştır.

 

Hakan Peker

Hakan Peker

 

Hakan Peker, 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluk yıllarından beri tam bir dans tutkunuydu. Gençliği, discolarda geçti. Seyyal Taner ve Deniz Erkanat ‘ın dansçısı olarak profesyonel çalışmalara başladı.

1981 yılında Türkiye Dans Yarışması’nda birinci oldu. TRT’ nin eğlence programlarında ve çeşitli yurtiçi ve yurtdışı konser organizasyonlarında yer aldı. Hakan Peker için dans önemliydi, ama en büyük hayali, ismini şarkıcı olarak da duyurmaktı.

Türk Sanat Müziği ve Halk Müziği dinlerdi. Ama şarkıcılığını, dansçılığıyla da bütünleştirmek istiyordu. Sevdiği müzik türleri bunun için uygun değildi. O da Pop Müziği söylemeye karar verdi.

 

Hande Yener

Hande Yener

 

Makbule Hande Özyener ( 12 Ocak 1973), bilinen sahne adıyla Hande Yener, Türk şarkıcı ve söz yazarı.

Ses getiren bir çıkış yaptığı 2000’lerin başından itibaren sık sık çıkardığı albümlerle Türk pop müziğinde kendine yer edindi. Müziğinin yanı sıra kıyafetleri ve sık sık yenilediği imajıyla adından bahsettirdi.

Zaman zaman müzikal tarzında da değişiklikler yaptı, pop müzikten elektronik müziğe geçtiği dönemde yaptığı “bakkal müziği” tanımlaması yüzünden çeşitli tartışmaların içinde yer aldı.

Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde (eski adıyla Kral TV Video Müzik Ödülleri) birçok adaylık elde etti, ancak kendisi bunlardan yalnızca dört tanesini kazanabildi.

 

Burcu Güneş

Burcu Güneş

 

Burcu Güneş, 12 Ağustos 1975 tarihinde İzmir Alsancak’ta dünyaya gelmiştir. İlk bestesini 12 yaşında yapan, ilk sahne deneyimini ise 13 yaşında babasına vokal yaparak yaşayan Burcu Güneş, babası ile kurdukları dio, trio ve orkestralarla, büyük otellerde ve tatil köylerinde caz ve pop müzik şarkıları söylemiştir. O dönemde “Zenci Gırtlaklı Beyaz Kız” olarak da anılan Güneş, 18 yaşında, İzmir 9 Eylül Devlet Konservatuvar Müdürü Prof. Müfit Bayraşa’dan şan, artikülasyon ve solfej dersleri almıştır.

Birçok radyo ve reklam jingle’ı da seslendiren Burcu Güneş, bugüne kadar Türkiye ve Avrupa genelinde 450’yi aşkın konser gerçekleştirdi. Hayvan haklarına olan duyarlılığı ile de tanınan Burcu Güneş, Aslan burcudur.

 

Gökhan Özen

Gökhan Özen

 

Gökhan Özen, 29 Kasım 1979 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon Beşikdüzü’lüdür. Tam adı Ahmet Gökhan Özen’dir. 6 yaşında Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu imtihanlarında yüksek başarı göstererek ilk müzik eğitimine çok sesli koroda başlamıştır. 1988 yılından itibaren TRT Ankara, T.S.M. Çocuk Korosunda 1993 yılına kadar şarkı söylemiştir. 1996 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünü kazanarak, İstanbul’a taşınan Gökhan Özen, 1997 yılında radyo programcılığına başlarken bir yandan da gitar eğitimi alarak kendini geliştirmiştir.

2004 yılında çıkarttığı içerisinde “Sana Yine Muhtacım”, “Dayanamam”ın yeni versiyonunun bulunduğu Aslında albümüyle başarısını pekiştiren Gökhan Özen, 2005 yılında kayıtlarını Londra’da yaptığı ve kariyerinde ilk kez İngilizce bir şarkıyı seslendirdiği Londra merkezli dünyaca ünlü starlara sayısız hit parça hazırlamış Ministry Of Sound – Gökhan Özen işbirliği ile içerisinde; sözü müziği Nazan Öncel’e ait olan “Benim İçin N’apardın” şarkısının da bulunduğu Kalbim Seninle – One More Time isimli maxi single çıkardı. Bu kariyerindeki il single’dır ve yayımlandığı yıl, o yıl içerisinde çıkan albümden daha fazla satmıştır. 2006 yılında, müzik kariyerinin yanısıra, gelen dizi tekliflerini değerlendirerek oyunculuğa adım atan Gökhan Özen, 2007 yılında, “Yalan Dünya” isimli dizide ikinci kez başrol üstlendiği sırada; içerisinde “Tövbeliyim”, “Ağlamak Sırayla”, “İnkâr Etme” gibi parçaların da olduğu ve klipsiz hit serisine yine devam ettiği “Seni Özledim”, “Kalsın”, “İkimiz de Kaybettik” gibi şarkıları bulunduran Resimler & Hayaller albümünü çıkardı.

 

RadyoDostHane Pop Müzik

Web Radyo Sitesi Gönül Dostlarının Radyosu Nağmelere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com Pop Müziğini sizlere sunan bir Canlı Radyo Dinle Sitesi’dir. RadyoDostHane, yayınlarını yurtdışından dinleyen tüm müzik severlere internet ortamından dinleme imkanı sunmaktadır. Günün her saatinde internetin olduğu her ortamdan sitemiz üzerinden Pop Müzik dinleyebilirsiniz. RadyoDostHane Pop Müzik dinlemeyi seven herkesin dinleyebileceği Mobil Radyo Dinle Sitesi’dir. İnternetin olduğu her yerden akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve bilgisayarlarınız aracılığı ile rahatlıkla ve kolaylıkla yayınlarımızı; Online Radyo Dinle sitemiz üzerinden her yerden online olarak dinleyebilirsiniz.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Pop Müzik

Pop Müzik

BENZER YAZILAR

Yorumlar