Özgün Müzik Türküler

Özgün Müzik Türküler

 

Özgün Müzik Türküler; Web Radyo Sitesi Gönül Dostlarının Radyosu Nağmelere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com Özgün Müziği sizlere sunan bir Canlı Radyo Dinle Sitesi’dir. RadyoDostHane, yayınlarını yurtdışından dinleyen tüm Özgün Müzik severlere internet ortamından dinleme imkanı sunmaktadır. Günün her saatinde internetin olduğu her ortamdan sitemiz üzerinden Türk Sanat Müziği dinleyebilirsiniz. RadyoDostHane Özgün Müzik dinlemeyi seven herkesin dinleyebileceği Mobil Radyo Dinle Sitesi’dir. İnternetin olduğu her yerden akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve bilgisayarlarınız aracılığı ile rahatlıkla ve kolaylıkla yayınlarımızı; Online Radyo Dinle sitemiz üzerinden her yerden online olarak dinleyebilirsiniz.

 

Erdal Güney

Erdal Güney

 

Erdal Güney İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olan Mersinli Erdal Güney Ferhat Livaneli, Kemal Kaplan, Tahsin İncirci, Jerair Arslanyan ve Elmira Aşrafov gibi isimlerden müzik dersleri almıştır.

1993 yılında davet edildiği Fransa Metz’de kültür kuruluşunda 1 yıl bağlama dersleri vermiştir. Ardından Anamur Ören Belediyesi Kültür Merkesinde bğalama dersleri vermiş ve koro çalışmaları yapmıştır.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sinema Televizyon Bölümünde yüksek lisans yapmış aynı üniversitenin Sinema Televizyon Bölümünde film müziği dersleri vermiştir.

Bugüne kadar Güney Türküleri, Yakımlar, Köprüler, Aşkıya, Unutulmayanlar, Yemin, Hatırla Sevgili, Elveda Rumeli, Asi Ruh, Bir Kıyıdan, Perihel, Benimle Oynarmısın, Babacım Babacım isimli albümleri imzasını atmıştır.

 

Özlem Taner

Özlem Taner

 

Özlem Taner 8 yaşından beri bağlama çalıyor ve türkü söylüyor. Memleketi Gaziantep’te eğitmenlik de yapmış, Barak yöresi araştırmaları da…

‘Türkmen Kızı’ albümü, geleneğe sahip çıkıp, aynı zamanda gelenekçi yaklaşıma bir karşı çıkış olarak yorumlanıyor. Zira Türkmen müziğindeki ezgisel zenginliği ortaya koymuş. Ki albüm İngiltere’de ‘Top 10’a girmiş; BBC özelindeyse ilk 5’e… Bir çok konserde sahne alırken, çok sayıda dizinin yanı sıra Beynelmilel filminde de okuduğu eserlere yer verildi. ‘3 Kadın’ projesiyle 15 ülkede verdiği konserlerde Anadolu müziğini tanıttı.

 

Mustafa Yıldızdoğan

Mustafa Yıldızdoğan

 

Mustafa Yıldızdoğan 1966 Konya Kadınhanı doğumlu olan Mustafa Yıldızdoğan, çiftçi bir ailenin yedi çocuğundan birisidir.16 yaşında bağlama ile başlayan şiirleri, besteleri, ilk albümü olan “Doğuyoruz Ufuklardan” ile başlamıştır. 1992 yılında “Üşüyorum” adıyla, 1993 yılında “Türkiyem” ve 1995 yılında Selçuklu Müzik ile son çalışması Han Duvarları oldu. 1996 yılında ilk müzik şirketine ayrılıp Yılmaz Akbaş sahibi olduğu Akbaş Müzik ile anlaşarak transfer olmuş ve 1997 yılında “Yandı Yürekler Yandı” adıyla çıktı. 1998 yılında “Bu Vatan Kimin” , 1999 yılında “Mektup” adıyla, 2000 yılında “İnsanlar” ve 2001 yılında son çalışması “Sevmeyen Bilmez” adıyla çıktı. Akbaş Müzik ile ayrılarak kendi şirketini MYD Müzik kurdu.

 

Görkem Aygün

Görkem Aygün

 

ODTÜ inşaat mühendisliği bölümü mezunu Görkem Aygün. Ankara’da dünyaya gelmiş olsa da aslen, usta ozan Şekip Şahadoğru’nun doğduğu topraklardan, yani Çorum’dan.

Lise yıllarından itibaren aldığı müzik eğitimi ile üniversitede kendini müzikal yönden geliştirmenin fırsatını yakaladığını belirten genç yetenek, mühendisliği ve müziği bir arada devam ettiriyor.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Özgün Müzik Türküler

Özgün Müzik Türküler

 

BENZER YAZILAR

Yorumlar