Özgün Müzik Radyosu

Özgün Müzik Radyosu

 

Özgün Müzik Radyosu; Web Radyo Sitesi Gönül Dostlarının Radyosu Nağmelere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com Özgün Müziği sizlere sunan bir Canlı Radyo Dinle Sitesi’dir. RadyoDostHane, yayınlarını yurtdışından dinleyen tüm Özgün Müzik severlere internet ortamından dinleme imkanı sunmaktadır. Günün her saatinde internetin olduğu her ortamdan sitemiz üzerinden Türk Sanat Müziği dinleyebilirsiniz. RadyoDostHane Özgün Müzik dinlemeyi seven herkesin dinleyebileceği Mobil Radyo Dinle Sitesi’dir. İnternetin olduğu her yerden akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve bilgisayarlarınız aracılığı ile rahatlıkla ve kolaylıkla yayınlarımızı; Online Radyo Dinle sitemiz üzerinden her yerden online olarak dinleyebilirsiniz.

 

Ali Kınık

Ali Kınık

 

Ali Kınık, 1974 yılında Malatya-Akçadağ’da doğmuştur. Liseyi Malatya’da okuduktan sonra Elazığ, Fırat Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Yazıları ve şiirleri, birçok gazete ve dergilerde yayımlandı. Şarkıları ve şiirleri birçok sanatçı tarafından albümlerde seslendirildi.

1996 yılında “Beni Öldü Say” adlı albümüyle piyasada yerini aldı. Bu albümü Kültür Müzik firması çıkartmıştır. 2003 yılında “Bu Şarkı” adlı albümü ile dikkatleri üzerine topladı. Ali Kınık, 2005 yılında “Bir Millet Uyanıyor”, 2006 da “Duvar Yazısı”ve daha sonra 2008 yılında “İsyan Şarkıları” adlı albümü çıkardı.

Ali Kınık, 2010 yılında altıncı albümü “Ali Ayşe’yi Seviyor” u çıkardı. 2012 yılında yılında yedinci albümü “Düş’e Kalk’a” ve 2015 yılında sekizinci albümü “Kalbi Kırık Şarkılar”ı çıkardı.

 

Cevdet Bağca

Cevdet Bağca

 

Cevdet Bağca 1965 yılında Iğdır’ın Melekli kasabasında doğdu. Ailesi Turgutlu’ya göç ettikten sonra yıllarca işçilik yaptı, öte yandan anne ve babasının da gayretiyle öğrenimine devam etti. Üniversite yıllarına kadar Turgutlu’da yaşadı. Politik gerekçelerle yarım kalan birkaç üniversite yaşantısından sonra Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği’ni bitirdi. 1989’da öğretmenliğe başladı. O tarihten beri öğretmenliğe devam etmektedir. Bununla birlikte 23 yıldır profesyonel anlamda söz yazarlığı ve bestecilik yapmaktadır.

Edip Akbayram, Yavuz Bingöl, Hüseyin Turan, Grup Sentez, Yeninur Ada, Metin Yılmaz, Yol Arkadaşları, Alişan, Güler Işık, Nurettin Güleç, Nurdan İpek, Deniz Erdoğan, Bağdagül, Recep Ergül, Umuda Ezgi Grubu ve birçok sanatçılarla çalıştı. Ayrıca film müzikleri ve belgesel çalışmaları yaptı.

İlk albümü olan Simurg’u 2000 yılında yaptı. Bu başarılı albümü dört albüm daha izledi. Yurtiçi ve yurtdışında devamlı konserler vermektedir.

 

Mazlum Çimen

Mazlum Çimen

 

Mazlum Çimen, 18 Haziran 1958 tarihinde Kahramanmaraş, Elbistan’da Sevdilli köyünde doğmuştur. Aslen Tunceli Hozat’lıdır. Kalaycılık da yapan Halk müziği sanatçısı Nesimi Çimen’in oğludur. Annesi Dilber Çimen’dir. Ailesi İstanbul‘a göç ettikten sonra ilkokula Anadolu Hisarı Kavacık’da Selahattin Karakaşlı ilköğretim okulunda başladı. Akabinde İstanbul Devlet Konservatuarı Keman Bölümüne girdi ve 4 yıl sonra aynı okulun bale bölümüne geçti. Okulun ilk mezunları olarak 1981 yılında mezun oldu. Ayrıca kendisini bildi bileli bağlama çalmaktadır.

2Temmuz 1993‘te Sivas‘ta düzenlenen Pir Sultan Abdal etkinlikleri sırasında Madımak Oteli‘nin radikal İslamcılar tarafından yakılması sonucu 35 aydın, yazar ve ozan yanarak ölmüştü. Mazlum Çimen’in babası halk ozanı Nesimi Çimen de bu sırada yanarak ölmüştür.

Kendi çalışmalarına, 1980‘lerin başında kendi bestelerini oluşturmaya adım atarak başladı. Daha sonra babasının ve İhsan Yüce‘nin desteklemesi ile film müziği alanına geçti ve en büyük desteği de Onat Kutlar’dan aldı.Mazlum Çimen, Konservatuardan mezun olunca İstanbul devlet opera ve balesinde bale sanatçısı olarak göreve başladı. Aynı zamanda birçok film ve televizyon dizinin müziklerini yaptı.

 

Fuat Saka

Fuat Saka

 

Fuat Saka 1952, Kasımpaşa / İstanbul doğumlu. Aslen Trabzonlu bir Gürcü ailedendir. Anne tarafı Kars’tan göçüp Trabzon Akçaabat’a yerleşmiş, baba tarafı ise Batum’dan Trabzon’a gelmiştir. Altı kardeşi vardır. İstanbul’da doğmuş olmasına karşın çocukluğunu Trabzon’un Sotka Mahallesinde geçirdi. Babası bir yaylı tambur ustası olan Saka’nın müziğe ilgisi çocukluk yıllarında başladı. Bu yıllarda akordeon dersleri aldı.  Lise yıllarında Karadeniz Teknik Üniversitesine gelen öğrencilerle Trabzon’un yerel radyosu olan Boztepe FM’de programlar yaptı. Bu programlar sırasında Batı müziğine de yönelimi oluşmaya başladı. Üniversite eğitimi için Trabzon’dan ayrılıp İstanbul’da Eğitim Fakültesi girdi ve burada resim dersleri aldı. Bu yıllarda Edip Akbayram ve Selda Bağcan gibi sanatçıların konserlerinden önce küçük gösteriler yaptı. Albüm çalışması yapmaya başladığı sırada siyasi nedenlerle yurtdışına çıktı. Bu arada Fransa ve Almanya’da müzik eğitimi aldı.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Özgün Müzik Radyosu

Özgün Müzik Radyosu

 

 

BENZER YAZILAR

Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle RadyoDostHane Pop Radyo Dinle; Pop müzik, 1950’lerin…

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle RadyoDostHane Arabesk Radyo Dinle, Arabeski tanımlayacak olursak,…

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle RadyoDostHane Nostalji Radyo Dinle; modern zamanda insanlar…

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle RadyoDostHane Türkü Radyo Dinle; Türkülerimiz kimi zaman…

Yorumlar