Nostalji Şöleni

Nostalji Şöleni

Gönül Dostlarının Radyosu Nağmelere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com Nostalji Şöleni ‘ni siz değerli müzik severlere sunmaktadır.

Müslüm Gürses

Müslüm Gürses

Müslüm Gürses ya da doğum adıyla Müslüm Akbaş (7 Mayıs 1953 Fıstıközü, Halfeti, Şanlıurfa – 3 Mart 2013, İstanbul), Türk arabesk ve halk müziği sanatçısı. Dünya genelinde “Father of Arabesque”, Türkiye’de ise “Arabeskin Babası” ve “Müslüm Baba” olarak tanınmaktadır.

Son yıllarda bazı pop ve rock tarzındaki parçaları da repertuvarına katarak Nilüfer’in “Olmadı Yar”, Teoman’ın “Paramparça”, Tarkan’ın “İkimizin Yerine”, Bülent Ortaçgil’in “Sensiz Olmaz”, Murathan Mungan’ın “Olmasa Mektubun”, Kenan Doğulu’nun “Tutamıyorum Zamanı” ve Şebnem Ferah’ın “Sigara” adlı çalışmalarını da seslendirdi.

Bülent Ersoy

Bülent Ersoy

Bülent Ersoy (9 Haziran 1952, İstanbul), Türk sanat müziği şarkıcısı. Sanatçı “Diva” lâkabıyla bilinir. Bugüne kadar otuzun üstünde albüm yayınlayan sanatçı, Türk Müzik Tarihi’nde isminden söz ettirmiştir. Sanatçı, klasik şarkılar alanında gelmiş geçmiş en önemli yorumcular arasında yer aldı. Müzik yaşamı boyunca sayısız ödül aldı. Geniş entervalli ve yüksek volümlü sesi, Japonya’da ses laboratuvarlarında yapılan testler sonucu ‘yüzde yüz kusursuz’ bulundu ve 1997 yılında Uluslararası Montu Merid Müzik Doktoru” unvanıyla ödüllendirildi.

Nükhet Duru

Nükhet Duru

Nükhet Duru ( 19 Mayıs 1954, İstanbul), Türk şarkıcı. 1970’lerden bugünlere değin birçok albüm yayımladı. 80’li yıllarda Türk Sanat Müziği eserleri de yorumlamaya başladı. Böylece sahnelerde assolist olarak da kendini gösterdi. Buna karşın her daim pop müziğe daha yakın duran Nükhet Duru, imza atmış olduğu albüm, tv programı, müzikal, sinema filmi ve dizi film haricinde, kariyeri süresince seslendirdiği yüzlerce şarkı, gerçekleştirmiş olduğu binlerce konserle Türkiye’de popüler kültürün en uzun soluklu isimlerinden olmayı başarmıştır.

Behiye Aksoy

Behiye Aksoy

Behiye Aksoy (Behiye Tetiker; 19 Eylül 1929 – 31 Mayıs 2015), Türk sanat müziği sanatçısı. Maksim Gazinosu tarihinde, Zeki Müren’le yarışan tek kadın rakiptir. Platin rengi saçları, şık kostümleriyle kendisinden sonra yetişen şarkıcılara öncülük etti. Karekteristik hareketleri, sahnedeki büyük dehası daima ayakta alkışlandı. Plakları öyle çok ilgi gördü ki sanatçıya başarılarından ötürü altın plak değil platin taç armağan edilirdi. Müziği bıraktığı 80’li yıllara kadar daima sevilen ve gözde sanatçılardan olmayı başardı. Aralık 2014’te yoğun bakıma alınmıştır. 31 Mayıs 2015’te ölmüştür. 3 Haziran’da Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Web Radyo Sitesi Gönül Dostlarının Radyosu Nağmelere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com Nostalji Müziği sizlere sunan bir Canlı Radyo Dinle Sitesi’dir. RadyoDostHane, yayınlarını yurtdışından dinleyen tüm müzik severlere internet ortamından dinleme imkanı sunmaktadır. Günün her saatinde internetin olduğu her ortamdan sitemiz üzerinden Nostalji Müzik dinleyebilirsiniz. RadyoDostHane Nostalji Müzik dinlemeyi seven herkesin dinleyebileceği Mobil Radyo Dinle Sitesi’dir. İnternetin olduğu her yerden akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve bilgisayarlarınız aracılığı ile rahatlıkla ve kolaylıkla yayınlarımızı; Online Radyo Dinle sitemiz üzerinden her yerden online olarak dinleyebilirsiniz.

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Nostalji Şöleni

Nostalji Şöleni

BENZER YAZILAR

Yorumlar