Hamburg’da Hasret Giderdi

Hamburg’da Hasret Giderdi

 

Hamburg’da Hasret Giderdi; Müzik kayıtları için hayatının 16 yılını geçirdiği Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan ünlü müzisyen verdiği konserde dostlarıyla biraya geldi.

 

Fuat Saka

Fuat Saka

 

Ünlü müzisyen Fuat Saka, Hamburg’da verdiği konserde eski dostlarıyla biraraya geldi.

1980 darbesi sonrası siyasi nedenlerle Türkiye’yi terk etmek zorunda kaldığı için 16 yıl Hamburg’da kalan Trabzonlu Fuat Saka, müzik kayıtları için geldiği liman kentinde, eski dostlarını kırmayarak sohbet tadında bir konser verdi. Mut Tiyatrosu salonunda Hamburg’daki sürgün yıllarından beri tanıdığı kanun üstadı Turan Vurgun ve klarnet virtüözü Yusuf Tunan eşliğinde Karadeniz parçaları çalan ve okuyan Saka, dinleyicilere unutulmaz bir müzik akşamı yaşattı.

 

Fuat Saka

Fuat Saka

 

Bir hayli keyifli görünen ve parçaların arasında Vurgun ve Tunan ile şakalaşmayı da ihmal etmeyen özgün müzisyen Mut Tiyatrosu ve Aykırı İşler Tiyatro ve Sanat Grubu tarafından ortaklaşa düzenlenen mini konserde geleneksel Anadolu müzik motiflerini Batı Avrupa müziği ve caz etkileriyle sentezlediği kendine özgü müzik tarzıyla büyük beğeni topladı.

 

Canlı Radyo Sohbet Adresimiz GönüL DostLarının Radyosu NağmeLere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com‘a Siz Değerli Dinleyicilerimizi Davet Ediyoruz.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Hamburg'da Hasret Giderdi

Hamburg’da Hasret Giderdi

BENZER YAZILAR

Yorumlar