Gülden Karaböcek’in Bitmeyen Küslük Hikâyesi

Gülden Karaböcek’in Bitmeyen Küslük Hikâyesi

Gülden Karaböcek’in Bitmeyen Küslük Hikâyesi; Arabesk ve fantezi müziğin ilk isimlerinden olup müzik kariyeri boyunca pek çok tarzı denemiş ancak asıl ününü fantezi şeklinde tanımlanan kendine özgü arabesk şarkılarından kazanmıştır. Orijinal adı Saniye Gülden Göktürk olan sanatçı, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Ankara Radyosu’nda Yaşar Aydaş’tan şan, nota ve solfej eğitimi aldı. Ankara’dan ailesi ile birlikte İstanbul’a gelerek ilk plağını 14-15 yaşlarında Pathé adlı firma hesabına doldurdu: “Yazılanlar Gelir Başa & Garip Kaldım” 45’liği. Bu plakta Karaböcek’e ünlü sanatçı Orhan Gencebay bağlamasıyla eşlik etti. İlk iki plağını Gülden Göktürk adıyla çıkartan sanatçı, yaşadığı aile içi gerilim sebebiyle dönemin ünlü starı ablası Neşe Karaböcek’in takma soyadını 1972 yılında mahkeme kararı ile değiştirdiği bilinmektedir.

Gülden Karaböcek

Gülden Karaböcek

Sizlere, bir zamanlar efsane sesiyle ortalığı kasıp kavuran ünlü şarkıcı Gülden Karaböcek ve ablası Neşe Karaböcek arasındaki küslükten bahsedeceğiz.

Neşe Karaböcek, sanat hayatına taaa 5 yaşında adım atıyor. Oyunculuğu bırakıp müzik piyasasına yöneliyor ve Altın Plak gibi büyük ödüllerin sahibi oluyor. Bu arada yapımcısı olan Atilla Alpsakarya ile 1964 yılında evleniyor. Fakat 10 yıl sonra anlaşamadıkları için boşanıyorlar.

Fakat Neşe Karaböcek, daha 18 yaşından küçük olan kardeşi Gülden’in ünlü olmasını istemiyor ve bu yolda önüne türlü türlü engeller koyuyor. Gülden’in dediğine göre ablası onun ölmesini isteyecek kadar çok kıskanıyor! Bu kıskançlığı yüzünden annesini ve babasını kardeşi Gülden’e karşı dolduran Neşe, resmen kardeşinin ortada yapayalnız kalmasına sebep oluyor.

Daha 18’ini doldurmayan, ailesi tarafından istenmeyen Gülden Karaböcek’e ablasının eski eşi Atilla Alpsakarya bir el uzatarak ışık olmak istiyor. Anlayacağınız hiç sevmediği halde Atilla ile evlenmeyi kabul ediyor. Çünkü hayat şartları onu bu noktaya sürüklüyor. Bu durumun tek suçlusunun ailesi olduğunu düşünüyor.

Neşe Karaböcek

Neşe Karaböcek

Bu evlilikten dolayı Gülden’in ailesi, ablası ve tüm çevresi ona sırt çeviriyor. Artık herkes için “ablasının kocasını ayartan” bir kardeş olarak biliniyor. Gülden Karaböcek bu konula ilgili “Beni fettan bir kadın olarak göstermek istedi ablam. Beni ölmemi isteyecek kadar kıskanıyordu ve müzik piyasasında olmamı istemiyordu. Ama bu evliliğe beni olaylar zorladı, çünkü tek başıma ortada kaldım. Annem ve babamı da bana düşman etti” diyerek anlatıyor.

Online Radyo Dinle Adresimiz GönüL DostLarının Radyosu NağmeLere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com‘a Siz Değerli Dinleyicilerimizi Davet Ediyoruz.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Gülden Karaböcek'in Bitmeyen Küslük Hikâyesi

Gülden Karaböcek’in Bitmeyen Küslük Hikâyesi

BENZER YAZILAR

Yorumlar