Esengül’ün Ölümünde Büyük Şüphe

Esengül’ün Ölümünde Büyük Şüphe

Arabesk’in prensesi Esengül’ün Ölümünde Büyük şüphe; Esengül’ün ‘Taht Kurmuşsun Kalbime’ gibi kendine özgü söylediği şarkılar bir dönem herkesin dilindeydi. Esengül, silahların gölgesinde yaşadı.

 

Esengül

Esengül

 

Esengül’ün ‘Taht Kurmuşsun Kalbime’ gibi kendine özgü söylediği şarkılar bir dönem herkesin dilindeydi. Esengül, silahların gölgesinde yaşadı. Ölümü için kimileri “Yeraltı dünyası intikam aldı” dedi. Ama polis kayıtlara ölümünü trafik kazası olarak geçti. Esengül’ün 17 yaşında başlayan fırtınalı şöhreti sadece 8 yıl sürdü…

Özellikle İstanbul’da sahneye çıktığı zamanlar mafya babaları onu izlemeye geliyordu. Esengül sahneye çıktığı zaman olduğu yerde durmuyor, masaları geziyor, şarkılarını müşterilerin gözlerine bakarak söylüyor, para savurmaktan hoşlanan ona hayran erkekleri sarhoş ediyordu. Yeraltı dünyasının isimleriyle fazla haşır neşir olunca polis takibine alınmakta gecikmedi.

 

Esengül

Esengül

 

Çakırkeyif olduğu bir gece gazinoda ünlü kabadayılardan birinin silahını alıp havaya ateş açtı. Bu olay hem sorgulanmasına hem de şöhretinin artmasına neden oldu. Şişli’de 31 Mart 1979 gecesi Semiramis Pekkan’ın adını taşıyan Semiramis Gazinosu’nda ‘Oflu İsmail’ lakaplı İsmail Hacısüleymanoğlu da Esengül’ü dinleyenler arasındaydı.

O geceden 27 yıl sonra Esengül’ün kardeşi Sezen Beşikçi gazeteci Tülay Şubatlı’ya olayı şöyle anlattı: “Oflu İsmail sahnenin en önündeki büyükçe bir masada oturuyordu. Masası çok kalabalıktı. Tabakların içinde kokain vardı, sürekli çekiyorlardı. Ablam sahne aldığında Oflu İsmail “Aldırma Gönül’ adlı şarkıyı söylemesini istedi. Ablam da söyledi. Sonra bir daha söylemesini istedi. Ablam şarkıyı tekrar okudu. Sonra bir anda silahlar patladı. Ne olduğunu anlayamadım, bağrış çağrış herkes kaçıştı. Gazinonun patronu Akbulut Karaoğlu vuruldu.

Semiramis Gazinosu’ndaki cinayetlerin üzerinden 19 gün geçmişti. Esengül yeni bir sinema filminin başrolü için teklif alınca bunu kutlamak istedi. 18 Nisan 1979’da Esengül, Emirgan’da kardeşi Sezen Ağan, arkadaşları Turhan Yazıcı ve işadamı Mehmet Faruk Özfıratlı ile geç saatlere kadar eğlendiler. Sabah 04.00 sularında Anadol marka bir otomobille yola çıktılar.

 

Esengül

Esengül

 

Ataköy Motel’in önündeki caddenin ortasına konmuş kalasları son anda fark eden Mehmet Faruk Özfıratlı fren yaptı. Ancak aracın frenleri tutmadı. Otomobil bir köprünün bariyerlerine çarparak durabildi. Bariyerin demir çubuğu önde bulunan Mehmet Faruk Özfıratlı’ya sonra hemen arkasında oturan Esengül’e saplandı.

Esengül’ün cenazesi Fatih Camii’nde kılındı. Cenaze törenine sadece ailesi ve yakınlarından oluşan 20 kişi katıldı. Müzik dünyasından katılan kimse yoktu.

 

Online Radyo Dinle Adresimiz GönüL DostLarının Radyosu NağmeLere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com‘a Siz Değerli Dinleyicilerimizi Davet Ediyoruz.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Esengül’ün Ölümünde Büyük Şüphe

Esengül’ün Ölümünde Büyük Şüphe

BENZER YAZILAR

Seren Serengil Evleniyor...

Seren Serengil Evleniyor…

Seren Serengil Evleniyor…  

Manisa Rafet El Roman ile Coştu

Manisa Rafet El Roman ile Coştu

Manisa Rafet El Roman ile Coştu Manisa Rafet El Roman…

Adıyaman'da Sertab Erener İzdihamı

Adıyaman’da Sertab Erener İzdihamı

Adıyaman’da Sertab Erener İzdihamı Adıyaman’da Sertab Erener İzdihamı; 14. Nemrut Kommagene Festivali…

Petek Dinçöz Elazığ'da Konser Verdi

Petek Dinçöz Elazığ’da Konser Verdi

Petek Dinçöz Elazığ’da Konser Verdi Petek Dinçöz Elazığ’da Konser Verdi;…

Manidar Dövmeyle Dikkat Çekti

Manidar Dövmeyle Dikkat Çekti

Manidar Dövmeyle Dikkat Çekti Manidar Dövmeyle Dikkat Çekti; 1 yıl…

Yorumlar