Akustik Şarkılar

Akustik Şarkılar

 

Akustik Şarkılar; Çağımız müzisyenleri arasında, asıl versiyonu elektronik olarak aranje edilip kayıt edilmiş  şarkılarının bir de akustik versiyonunu kaydedip dinleyicinin beğenisine sunmak popüler bir durum halini almıştır. Bu sayede hem elektronik enstrümanların ve kayıt teknolojisinin nimetlerinden yararlanılmış müziklerden hoşlanan dinleyicinin; hem de müzikte sakinlik ve dinginlik arayan akustik müzik dinleyicisinin beğenisini kazanmak amaçlanmıştır. Akustik versiyon ya da unplugged versiyon şeklinde tabir edilen akustik coverların, dinleyici açısından en makbul olanı çoğunlukla enstrümanlardan vokale kadar parçanın yeni bir soluk getirerek yorumlanmış hali olmuştur.

 

Sena Şener

Sena Şener

 

Sena Şener, 19 Eylül 1998 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Aslen Kahramanmaraş’lıdır. Sena Şener, 8 yaşına kadar Gaziantep’te yaşadıktan sonra ailesi ile birlikte İzmir’e yerleşmiştir. Evin tek çocuğu olan Sena Şener’in babası müzik öğretmeni. Babasının tayininden sonra İstanbul’a taşınan Sena Şener, 9 yaşında gitar çalmaya, 10 yaşında şarkı söylemeye başlamış ve 11 yaşına geldiğinde ise ilk İngilizce şarkısını yazmıştır.

15 yaşında keşfettiği müzik paylaşım sitesi olan Soundcloud’a sevdiği şarkıları yorumlayıp yüklemeye başladı. Yapmış olduğu Self Control coverı hem Türkiye hem de İngiltere’de ilgi gördü. Bu cover Mahmut Orhan tarafından yeniden düzenlendi ve olumlu dönüşlerin ardından Mahmut Orhan’la Feel adlı şarkılarını Ultra müzik etiketiyle yayımladılar; bu şarkı Yunanistan, Bulgaristan, Lübnan ve Romanya’da bir numarada yer almayı başardı. Sofar, Balcony Tv, B!P Akustik, Radyo Gusto gibi Youtube kanallarına katılarak kendi yazdığı birkaç şarkıyı paylaştı. Kendi şarkılarından Waiting On The Shore; Julius Abel birlikteliğiyle, Armada Müzik etiketiyle Viyana’da çekilen klibiyle yayımlandı.

2016 yılında Mahmut Orhan ile yaptığı ‘Feel’ düeti 365 milyonun üzerinde izlenerek rekor kırmıştır.

 

Halil Sezai

Halil Sezai

 

Halil Sezai Paracıkoğlu ya da bilinen adıyla Halil Sezai 16 Ağustos 1979’da Eskişehir’de dünyaya geldi. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup soyadını buradan almaktadır.

Eskişehir Atatürk Lisesi’nden ve 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2012 yılında Kral TV Müzik Ödüllerinde “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülünü almıştır.

2011 yılında vizyona giren İncir Reçeli filmi ile beyaz perdede yer alan Sezai, serinin devam filmi olan 2014 yapımı İncir Reçeli 2’de de başrolde oynamıştır. 2014 tarihli Çilek filminin ise yapımcılığını üstlendi. Yapışık Kardeşler filminde İmam rolünü oynadı.

 

Cevher

Cevher

 

Cevher Cevher 7 Ocak 1981′ de Ankara’da doğdu. Trabzonlu bir ailenin ilk çocuğudur. Eğitim hayatını Ankara’da tamamladı., müziğe ilk adımını “Ankara Başkent Musiki Cemiyeti” ne girerek attı. Diğer taraftan “Kültür Bakanlığı Türk Halk Korosu” solisti olarak çalışmalarına devam etti.

İlk albümü Sen Anlarsın’ı 2005 senesinde piyasaya sürmüş 2014 yılında Salkım Söğüt maxi single ve Şüpheli Teklisi, 2015 yılında Canlı Stüdyo Arabesk projesi 2017 yılında ise Merhametsiz albümü ile müzik kariyerini sürdürmüştür.

 

Onur Mete Aydın

Onur Mete Aydın

 

Onur Mete Aydın, 1974 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Özel Yıldız İlkokulu, İstanbul Robert Kolej ve sonrasında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonelliğe ilk adımını ‘95 yilinda gitaristlik ve vokalistlik yaparak attı.

1997 yılında ilk solo albümü “Bitmesin”i çıkardı. Bar ve konser çalışmalarının yanı sıra değerli besteci Melih Kibar’la stüdyo ve sahne çalışmalarında birlikte yer aldı. Kibar’ın ikinci albümü “Saat Sabah’ın Dokuzu”nda sözleri Çiğdem Talu’ya ait “İçimdeki Fırtına” adlı sevilen eseri seslendirdi.

Yine değerli söz yazarı ve besteci Şehrazat ile birlikte yaptıkları şarkılardan biri olan “Kaderin Oyunu” sevilen sanatci Nilüfer tarafından seslendirildi. Muazzez Ersoy’un ”Yalancı Gül”, Hande Yener’in “Yanmışız” ve Işın Karaca’nın seslendirdiği “Bırakma” adlı şarkılar da Onur Mete’ye ait.

 

RadyoDostHane Akustik Şarkılar

 

Web Radyo Sitesi Gönül Dostlarının Radyosu Nağmelere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com Akustik Müziği sizlere sunan bir Canlı Radyo Dinle Sitesi’dir. RadyoDostHane, yayınlarını yurtdışından dinleyen tüm müzik severlere internet ortamından dinleme imkanı sunmaktadır. Günün her saatinde internetin olduğu her ortamdan sitemiz üzerinden Akustik Şarkılar dinleyebilirsiniz. RadyoDostHane Akustik Müzik dinlemeyi seven herkesin dinleyebileceği Mobil Radyo Dinle Sitesi’dir. İnternetin olduğu her yerden akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve bilgisayarlarınız aracılığı ile rahatlıkla ve kolaylıkla yayınlarımızı; Online Radyo Dinle sitemiz üzerinden her yerden online olarak dinleyebilirsiniz.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Akustik Şarkılar

Akustik Şarkılar

BENZER YAZILAR

Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle RadyoDostHane Pop Radyo Dinle; Pop müzik, 1950’lerin…

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle RadyoDostHane Arabesk Radyo Dinle, Arabeski tanımlayacak olursak,…

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle RadyoDostHane Nostalji Radyo Dinle; modern zamanda insanlar…

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle RadyoDostHane Türkü Radyo Dinle; Türkülerimiz kimi zaman…

Yorumlar