Akustik Radyo

Akustik Radyo

 

Akustik Radyo; Akustik müzik kökeni 1960’lardaki halk müziklerine dayanan, elektronik müzik aletlerinin ve kanal kayıt teknolojisinin ortaya çıkışından sonra ortaya çıkmış ve elektronik müziğe alternatif oluşturmuş, daha sakin ve dingin bir müzik türüdür. Bu müzik türünde eser verirken çoğunlukla akustik gitar, akustik piyano, akustik keman gibi sesi yankı yoluyla çoğaltan müzik aletleri kullanımı tercih edilmiştir. Akustik müzik yapan müzisyenler, müziği tek seferde çalıp; hücum kayıt şeklinde kaydetmekte, ya da seyirci karşısında canlı olarak müzik yapmaktadır.

 

Emir Can İğrek

Emir Can İğrek

 

Emir Can İğrek, 1993 Tekirdağ doğumludur. Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nden mezundur. Nalan şarkısı ile çıkış yapan sanatçı müziğe Tekirdağ’da ve küçük müzik gruplarında başlamıştır. 2019 yılında çıkardığı şarkısıyla büyük çıkış yapmış ve 2020 PowerTürk Müzik Ödülleri’nde “Yılın En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcısı” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Emir Can İğrek, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde eğitim görüyor.

Akşamcı, Saman Sarısı, Tenha şarkılarından bazılarıdır.

 

Aslı Demirer

Aslı Demirer

 

Aslı Demirer, 1990 senesinde Samsun’da dünyaya geldi. Korkak, Bilirsin ve Bu Kafalar şarkılarıyla tanındı.  İ.T.Ü Devlet Konservatuvarı mezunu olan Aslı Demirer, 2011 yılında Türkiye’nin en önemli müzik yarışmalarından biri olan “Music Factory” de birinci oldu.
Müziğe küçük yaşlarda keman çalarak başlayan Demirer, bugüne kadar çok sayıda reklam, dizi ve sinema filmi müziği seslendirmiş, aynı zamanda da bir çok sanatçıya sahnede ve albümlerinde geri vokal yapmıştır.
Aslı Demirer, hala bir çok ünlü ismin vokal koçluğunu yapmaktadır.

 

Yüksek Sadakat

Yüksek Sadakat

 

Yüksek Sadakat, Türk rock grubudur.

İlk olarak 1997 yılında Filinta adıyla kurulan grup, 2004 yılında ise Yüksek Sadakat olarak ismini değiştirdi. Grubun temelleri şarkı yazarı ve bas gitarist Kutlu Özmakinacı tarafından atıldı.

Grubun ilk vokalisti Cemil Demirbakan oldu. Fakat ilk albümün ardından Cemil Demirbakan’ın gruptan ayrılmasıyla vokalist olarak yerine Kenan Vural geçti. Grubun 2. ve 3. albümünün ardından grup, Eylül 2012’de Kenan Vural’la da yollarını ayırdı.

Daha sonra Selçuk Sami Cingi ile anlaşan grup onunla da Amerika’ya yerleşmesi sebebiyle Eylül 2016’da yollarını ayırmış, yerine de grubun eski solistlerinden Kenan Vural gruba dahil olmuştur.

2017 yılında çıkarılması planlanmış olan ve grubun eski üyeleri Alpay Şalt, Cemil Demirbakan ve Selçuk Sami Cingi gibi sanatçıların da eşlik edeceği akustik albüm, şu an için öngörülemeyen bir tarihe ötelenmiştir.

2020 yılında çıkarılması planlanan yeni albümün çalışmaları Aralık 2020 itibarıyla başlamış, 2021 yılı içinde dinleyicisi ile buluşturulacaktır.

Son kadro olarak, vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, tuşlu çalgılarda Uğur Onatkut ve davulda Sefa Deniz Alemdar bulunmaktadır.

 

Merve Özbey

Merve Özbey

 

Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da dünyaya geldi, aslen Erzurum’ludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Özbey’i ilk keşfeden ise Ebru Gündeş oldu. Şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Özbey’i dinleyen Gündeş birkaç şarkı daha söylemesini rica ettikten sonra “Vokalim olmak ister misin?” diye sordu. Teklifi kabul eden Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik yaptı.

Demet Akalın’ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay’la tanıştı. Kınay, proje albüm yapacağını söyledi ve Özbey’e demo kaydı yaptı.2012 yılında Kınay’ın çıkardığı Proje albümünde “Duman” şarkısına eşlik etti. Şarkı büyük kitlelere ulaşarak, Özbey’in ilk kez duyulmasını sağladı.2013 yılında Kınay’ın ikinci albümü olan Proje 2’de “Helal Ettim” şarkısını seslendirdi. Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verildi.

2015 yılının Temmuz ayında Özbey’in ilk albümü Yaş Hikayesi piyasaya sürüldü. Albümün çıkış şarkısı da sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay’a ait olan “Yaş Hikayesi” oldu.Şarkı Türkiye resmî listesi’nde iki numaraya kadar yükselmeyi başardı. Albümün ikinci video klibi ise “Topsuz Tüfeksiz” şarkısına çekildi.

 

RadyoDostHane Akustik Radyo

 

Web Radyo Sitesi Gönül Dostlarının Radyosu Nağmelere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com Akustik Müziği sizlere sunan bir Canlı Radyo Dinle Sitesi’dir. RadyoDostHane, yayınlarını yurtdışından dinleyen tüm müzik severlere internet ortamından dinleme imkanı sunmaktadır. Günün her saatinde internetin olduğu her ortamdan sitemiz üzerinden Akustik Şarkılar dinleyebilirsiniz. RadyoDostHane Akustik Müzik dinlemeyi seven herkesin dinleyebileceği Mobil Radyo Dinle Sitesi’dir. İnternetin olduğu her yerden akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve bilgisayarlarınız aracılığı ile rahatlıkla ve kolaylıkla yayınlarımızı; Online Radyo Dinle sitemiz üzerinden her yerden online olarak dinleyebilirsiniz.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Akustik Radyo

Akustik Radyo

BENZER YAZILAR

Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle

Pop Radyo Dinle RadyoDostHane Pop Radyo Dinle; Pop müzik, 1950’lerin…

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle RadyoDostHane Arabesk Radyo Dinle, Arabeski tanımlayacak olursak,…

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle

Nostalji Radyo Dinle RadyoDostHane Nostalji Radyo Dinle; modern zamanda insanlar…

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle

Türkü Radyo Dinle RadyoDostHane Türkü Radyo Dinle; Türkülerimiz kimi zaman…

Yorumlar