Akustik Cover

Akustik Cover

 

Akustik Cover; Akustik versiyon ya da unplugged versiyon şeklinde tabir edilen akustik coverların, dinleyici açısından en makbul olanı çoğunlukla enstrümanlardan vokale kadar parçanın yeni bir soluk getirerek yorumlanmış hali olmuştur. Parçanın orjinal halinin bir gitarla veya piano ile güzel olması durumunda tınısı kulağa aranjeli halinden daha güzel ve naif gelen, elektrikli enstrümanlardan ziyade yalnız akustik enstrümanlarla icra edilen parçanın bir versiyonudur.

 

Yaşar

Yaşar

 

Yaşar, 5 Nisan 1970 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. İlkokulu Adana İsmet İnönü, ortaokul ve lise eğitimini şimdilerde kapanmış olan Adana Özel Yeni Lisesi’nde (Yeni Kolej) tamamladı. 1987 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a geldi. Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası finans dalında yüksek lisans yaptı.

1996 yılında Divane isimli ilk klibini yayınlayan Yaşar 26 Eylül 1996’da ise ilk albümünü çıkardı. Divane albümü yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı Altın Plak ile ödüllendirildi.

1997 yılında Kral TV Video Müzik Ödüllerinde Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı ödülünü alan Yaşar, 1998 yılının Ekim ayında Esirinim adlı ikinci albümünü çıkardı. 2001 Ekim ayında Masal adlı üçüncü albümünü çıkararak kendi tanımıyla üçlemesini tamamladı. 2002 Temmuz ayında “Masal Konserleri” adı altında bir Türkiye turnesi gerçekleştirdi.

 

Nil İpek

Nil İpek

 

Nil İpek 1988 yılında dünyaya geldi. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Maastricht Üniversitesi’nde Biyolojik Psikoloji okumuş ve son olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sinema ve Medya Araştırmaları Doktora Programı’na devam etmiştir.

Sabah isimli albümünde ilk klibini Kınalıada isimli parçasına çekmiştir. Albüm çalışması öncesi sosyal medya sitelerinde yayınladığı videolar ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Nil İpek aslen İzmir’lidir ve İzmir doğumludur.

 

İlyas Yalçıntaş

İlyas Yalçıntaş

 

İlyas Yalçıntaş 7 Mart 1989 yılında İstanbul’da doğdu. X Factor isimli yarışma da kendi bestelediği İncir isimli şarkısıyla yarıştı ve bir anda tüm Türkiye’nin dikkatini çekti.

Lise eğitimini İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Anadolu Lisesinde tamamlayan İlyas Yalçıntaş arkadaşı ile birlikte bestelediği şarkısı ile bir anda Türkiye gündemini sarsarak çıkış yaptı. Sonrasında Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası ile yeniden düzenlediği İncir şarkısı TTNET Müzik ve Kral Pop’ta 1. sırayı aldı. İlerleyen zamanlarda büyük işlere imza atacağı öngörülen İlyas Yalçıntaş’ın menajerliğini 565 Yapım üstleniyor.

 

Ceren Gündoğdu

Ceren Gündoğdu

 

Ceren Gündoğdu 9 Ağustos 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Ceren Gündoğdu Zafer Gündoğdu ve Fahrenaz Gündoğdu’nun kızıdır. Ceren Gündoğdu eğitim hayatını İstanbul’da tamamlamıştır. Çocukluğundan beri sanatla iç içe olan Ceren Gündoğdu lise dönemlerinden beri müzikle ilgilenmektedir. “Kasdav Liseler Arası Müzik Yarışması”nda 2004 yılında birinci olmuştur. 2005 senesinde “En İyi Kadın Solist” seçilmiş ve “En İyi Beste” alanında üçüncülük elde etmiştir.

Liseden mevzun olduktan sonra “Boğaziçi Üniversitesi’nde Fen Edebiyat Fakültesine Sosyoloji Bölümü”nü kazanan Ceren Gündoğdu okuldan birincilikle mevzun olmuştur. 2008 senesinde “Istanbul Essence Acapella Vokal Topluluğu”na katılmış ve IKSV’de “Genç Caz”da birincilik kazanmıştır.

2008 senesinde “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Müzikal-Tiyatro Bölümü”nü kazanmıştır. 2012 senesinde “Galatasaray Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Çalışmaları” üzerine bir tez sunarak yüksek lisans başvurusu yapan Ceren Gündoğdu eğitim hayatına ve caz topluluklarıyla sahne almaya devam etmiştir.

 

RadyoDostHane Akustik Cover

 

Web Radyo Sitesi Gönül Dostlarının Radyosu Nağmelere Hayat Veren Tek Radyo RadyoDostHane.Com Akustik Müziği sizlere sunan bir Canlı Radyo Dinle Sitesi’dir. RadyoDostHane, yayınlarını yurtdışından dinleyen tüm müzik severlere internet ortamından dinleme imkanı sunmaktadır. Günün her saatinde internetin olduğu her ortamdan sitemiz üzerinden Akustik Şarkılar dinleyebilirsiniz. RadyoDostHane Akustik Müzik dinlemeyi seven herkesin dinleyebileceği Mobil Radyo Dinle Sitesi’dir. İnternetin olduğu her yerden akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve bilgisayarlarınız aracılığı ile rahatlıkla ve kolaylıkla yayınlarımızı; Online Radyo Dinle sitemiz üzerinden her yerden online olarak dinleyebilirsiniz.

 

GönüL DostLarının Radyosu RadyoDostHane

 

Akustik Cover

Akustik Cover

BENZER YAZILAR

Yorumlar